Jak wybrać fotel biurowy obrotowy?

Odpowiednie krzesło do biurka to podstawa pracy w pozycji siedzącej. Prawidłowa postawa ciała oraz komfort pracy będzie przekładać się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego warto zwrócić uwagę na krzesło obrotowe, którego używamy na co dzień. Na jakie cechy szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Fotel biurowy obrotowy – oparcie

Oparcie powinno być jak najlepiej dopasowane do użytkownika, więc najlepszym wyborem będą takie krzesła biurowe obrotowe, które są regulowane. Plecy powinny układać się naturalnie, oparcie powinno być uwypuklone w okolicy odcinka lędźwiowego, co zapobiegnie krzywieniu się i bólom kręgosłupa. Każdy fotel powinno się przetestować w sklepie, aby sprawdzić, czy oparcie na pewno będzie nam odpowiadać.

krzesło obrotowe do biurka – siedzisko

Siedzisko naszego krzesła do biurka ma ogromny wpływ na naszą postawę. Jeśli jest zbyt głębokie może powodować tendencję do garbienia się użytkownika. Zbyt płytkie może natomiast być przyczyną zmęczenia, a co za tym idzie mniej produktywnej pracy. Dobrze aby było miękkie i komfortowe. Warto również zwrócić uwagę na jego kształt – zaokrąglony brzeg zapobiega poczuciu dyskomfortu w tylnej części ud.

Podłokietniki 

Fotele obrotowe do biurka powinny mieć także dobrej jakości podłokietniki, które będą wspierać ręce przez cały czas pracy – nie tylko w czasie przerw. Z tego powodu muszą być regulowane, albo chociaż dobrze dopasowane do użytkownika. Należy wybierać krzesła obrotowe do biurka z szerokimi i wygodnymi podłokietnikami (które niestety nie występują w większości dostępnych na rynku modeli).

Idealna wysokość?

Wysokość to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze nowego siedziska. Odpowiednie krzesło biurowe obrotowe powinno dawać oparcie całym plecom, a nogi muszą dotykać podłogi pod kątem 90 stopni – wtedy mamy pewność, że nie jest ani za wysokie, ani za niskie. Prawidłowe rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa pozwoli uniknąć dolegliwości bólowych, co jest szczególnie ważne, jeśli spędzamy przed biurkiem długie godziny.

Jakie Kółka?

Oryginalne kółka mogą być twarde i rysować niektóre powierzchnie, np. drewniane parkiety. Jest to powszechne w tanich, niskiej jakości fotelach. Najlepiej wybrać krzesło obrotowe do biurka ze stabilnymi, gumowymi kołami. Krzesło nie będzie wtedy przesuwać się podczas normalnych czynności, ani nie powodować uszkodzeń parkietu. 

Jakie krzesło wybrać?

Na rynku znajdziemy krzesła biurowe obrotowe w różnych rodzajach: kubełkowe, ergonomiczne, gamingowe czy aktywne. Kubełkowe są zazwyczaj niewygodne, ale równocześnie bardzo designerskie. Ergonomiczne i gamingowe są przystosowane do długiej pracy przy komputerze, skupiają się na wygodzie i prawidłowym ułożeniu kręgosłupa. Aktywne to takie, które wymuszają aktywną postawę, jak piłki czy specjalne taborety. 

Jeśli szukamy czegoś do pracy biurowej to najlepiej sprawdzi się ergonomiczny fotel obrotowy do biurka. Wiele sklepów internetowych, jak np. Kamila Meble oferuje krzesła biurowe tanie i dobrej jakości. Przy zakupie takiego fotela warto poświęcić trochę więcej czasu i dokładnie sprawdzić przed zakupem wszystkie cechy siedziska, aby cieszyć się wygodą i komfortem pracy przez wiele lat.